Dýchateľný vzduch v interiéri počas celého roka

Regulácia teploty v interiéri je pre nás veľmi dôležitá, nakoľko príliš vysoká alebo príliš nízka teplota spôsobuje určitý diskomfort. Ak sa chceme doma v interiéri cítiť príjemne, musíme regulovať teplotu tak, aby sa nám v jednotlivých miestnostiach dobre dýchalo.

Dýchateľný vzduch v interiéri počas celého roka si dokážete zabezpečiť, ak sa budete držať týchto rád.

V lete chráňte interiér pred priamym slnkom a vetrajte len skoro ráno

Keďže momentálne máme leto, zaujímať vás v prvom rade bude, ako si udržať dýchateľný vzduch práve počas leta. V lete odporúčame počas dňa chrániť interiér pred priamym slnkom tak, že pozastierate žalúzie, rolety, alebo závesy tak, aby do interiéru neprenikali slnečné lúče. Tieniaca technika je skvelá ochrana pred priamym slnkom a pomôže vám chrániť interiér pred extrémnym prehrievaním.

Čo sa týka výmeny vzduchu, je veľmi dôležité, aby ste v lete nemali počas dňa, kedy je extrémne horúco, otvorené okná. Ani vetračky, či mikrovetranie by nemalo byť, nakoľko aj cez malú škáročku môže horúci vzduch z vonkajšieho prostredia prenikať k vám do interiéru.

Odporúčame všetky okná otvoriť dokorán tak, aby sa vzduch rýchlejšie vymenil.

Dávajte veľký pozor ale na kvety na parapetách. Parapety sú síce pevné, ale nedokážu zabrániť zhodeniu kvetináčov s kvetmi, či iných dekorácií pri silnom vetre.

Vo vlhkom počasí majte po ruke pohlcovače vlhkosti

V počasí, kedy je vlhkosť vysoká, najmä počas dažďa, či zimy, odporúčame dávať do miestností aj pohlcovače vlhkosti s vymeniteľnými zásobníkmi. Kapsule, ktoré sa do týchto pohlcovačov dávajú, absorbujú vlhkosť a zabezpečia tak u vás v interiéri dýchateľný vzduch. Príliš vlhký vzduch je pre naše zdravie nebezpečný.

Vo vlhkom počasí vetrajte krátko, nárazovo tak, aby ste vymenili vzduch, ale zase extrémne nezvýšili vlhkosť v interiéri. V zime a na jeseň, keď sa už kúri, nezabúdajte predtým, ako otvoríte okná, vypnúť kúrenie v jednotlivých miestnostiach.

Zdroj obrázka:

Autor: Antoha713  / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *