Detský nábytok dodá čaro celému detskej izbe

Pri výbere detského nábytku by sme v prvom rade mali dbať na nezávadnosť výrobku. Je nutné, aby spĺňal všetky normy, ktoré spĺňať má. Nezávadný by mal byť materiál, z ktorého je nábytok vyrobený, ďalej potom laky a dôležité je dbať samozrejme na bezpečnosť tohto nábytku.

Ak zariaďujeme deťom izbičku, tak celkom iste premýšľame o tom, aký by sa najviac páčil deťom a nám, a podľa toho sa rozhodujeme. Máme toľko možností, čo deťom do izbičky dať, že nebudeme vedieť čo skôr. Pre deti môžete kúpiť rôzne úkryty, hojdačky, šmykľavky, baldachýny … Na stene môžete dať ich obľúbené rozprávkové hrdinu a podobne. Nábytok zlaďte s podlahou, kobercom a závesy.

Nezabudnite na úložné priestory, ktoré sú dôležité nielen pre oblečenie, ale aj pre hračky. Určite svoje výhody majú veľké plastové debny, kam môžete veľmi rýchlo všetky vyťahané hračky upratať a bude to u vás v tú ranu vyzerať, ako by si v izbičke nikdy nikto nehral.

Veľmi zaujímavé sú tiež stolčeky a stoličky pre deti, ktorých je na trhu tiež celá rada. Medzi najobľúbenejšie patrí séria Mammut z Ikei. Obľúbenosť si získala hlavne preto, že ide o plastový nábytok, ktorý nemá ostré rohy, je dobre umývateľný a tiež pekne farebný. Séria Mammut je robená ako v chlapčenských farbách, tak aj vo farbách dievčenských a potom tiež vo farbách neutrálnych.

Ak chcete od začiatku naučiť dieťa tomu, aby si po sebe upratovalo hračky, tak musí mať priestor, kam si hračky bude ukladať nízko, aby nemalo problém s ich upratovaním.

Pozor si tiež dajte na to, aby vaše dieťa nemuselo liezť po výškach, ak si samo bude chcieť nejakú tú hračku podať. Do výšky tak uložte radšej oblečenie a bane potom hračky.

V izbičke by s dieťaťom nemalo žiť žiadne zviera, ktoré by ho mohlo v noci rušiť pri spánku. Ak teda máte doma škrečky, alebo morčatá, uložte ich do inej miestnosti, než do tej, v ktorej vaše dieťa bude spať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *