Aký nábytok sa hodí do spálne? Nie je to len posteľ

Rôzne miestnosti v domácnostiach bývajú zariadené rôzne zložito podľa toho, čo všetko je v danej miestnosti potrebné. Medzi miestnosti, ktoré bývajú zariadené jednoduchšie a ich zariaďovanie zvyčajne nezaberie príliš veľa času, patria aj spálne.

Posteľ je základ a často všetko ostatné podriaďujeme práve jej

Pri vyberaní nového nábytku do spálne býva prvoradý výber postele. Pokiaľ si zariaďuje domácnosť jednotlivec, môže zvážiť jednolôžko, ale aj spomedzi ľudí, ktorí bývajú osamote, je väčšina takých, ktorí si kúpia rovno dvojlôžko.

Obidva tieto druhy postelí majú viacero rozmerov. Keďže posteľ je v spálni prvoradá, veľa ľudí si vyberá jej rozmer podľa komfortu, ktorý očakávajú. Samozrejme, pokiaľ nemajú naozaj obmedzený priestor v spálni. Pri zvyšnom nábytku v spálni sa na rozmery pozerá už viac. Posteľ predsa zaberie podstatnú časť spálne.

Asi druhým najčastejším druhom nábytku v spálni sú nočné stolíky. Praktická vec pre položenie budíka (v súčasnosti skôr mobilu), či nočnej lampy ak patríte k ľuďom, ktorí zaspávajú s knihou v ruke. Alternatívou môže byť polička nad posteľou, ktorá šetrí priestor.

V ideálnom prípade nájdite priestor aj pre oblečenie

Čo je ešte dobré mať v spálni? V ideálnom prípade oblečenie. Ak nemáte rodinný dom alebo nejaký luxusný byt, v ktorom máte samostatný šatník, je dobrou voľbou myslieť pri vyberaní nábytku do spálne aj na priestranné šatníkové skrine. Mať oblečenie „po ruke“ hneď v spálni je najlepším riešením.

Samozrejme, niekedy priestorové možnosti vo vašej spálni komplikujú umiestnenie veľkej šatníkovej skrine. Ak máte problém s nedostatkom priestoru pred takouto skriňou, vyberte si takú, ktorá má posuvné dvere.

Ak nie je problém len komfortné používanie skrine, ale aj samotné jej umiestnenie, môžete si do spálne zaobstarať aspoň menšiu komodu. V nej budete môcť mať uložené to najzákladnejšie, napríklad spodné prádlo.

Zdroj obrázka:

Autor: JP 3D / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *