Zazimujte si svoj dom – prvá časť

Zazimujte si svoj dom – prvá časť

Niektorí odborníci tvrdia, že je možné znížiť sumu za energiu na polovicu, ak je váš domov správne zazimovaný.

Úspory sú väčšie vo studený zimných regiónoch, ale aj osoby žijúce v oblasti, kde teplota klesne pod bod mrazu, môžu urobiť jednoduché kroky, aby znížili ich náklady na vykurovanie. Sledujte svoj zoznam energie, ako znižujete svoje účty za kúrenie, znižujete emisie oxidu uhličitého a pritom šetríte ekologicky – či už vo vlastnom alebo v prenájme.

Skontrolujte a uistite sa, či v oblasti okolo vašich kachlí nie je nič horľavého ani v blízkosti nič uložené. Uistite sa, že vaše kachle pracujú po letnej pauze tým, že pozriete na termostat, kde sa objaví 80 stupňov, takže by mala čerpať z tepla.

Nezabúdajte na filtre, ktoré je dobré občas nahradiť staré novými. Pokračovať v nahradzovaní raz mesačne počas vykurovacej sezóny. Ak je to možné, použiť radšej opakovane elektrostatické filtre, ktoré je možné prať.

Zvážte inštaláciu programovateľného termostatu, ktorý môže automaticky zapnúť ohrievanie v noci a cez deň a zvýšiť tak teplotu počas ranných a večerných hodinách, keď ste aj nie ste práve doma.

Dobrým nápadom je aj to, aby ste si nechali odborníkom skontrolovať svoje kachle raz za rok alebo za dva. Kontrola by mala zahŕňať posúdenie vášho termostatu a ohrievanie a prehliadku výmenníka tepla v kachliach (krbová atď.).

Ak je váš domov vykurovaný teplovodným radiátorom, vypúšťacie ventily mierne pootvorte. Keď sa objaví voda, tak je zatvorte. Tak necháte uniknúť vzduchu, ktorý bol zadržiavaný v kúrení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *