ZDIEĽAŤ

Súčasťou obývacej miestnosti je aj sedacia súprava, ktorej výber prispôsobujeme predovšetkým cene. Ceny nám však nepovedia akej kvality je sedacia súprava.

Ak potrebujete novú sedačku, pri výbere novej sedacej súpravy by ste mali zohľadňovať tieto kritériá.

Poťahový materiál 

Ak si chcete kúpiť naozaj kvalitnú sedačku, odporúčame vám ako prvé si všímať aký má poťahový materiál. Sedačky z ekokože sú nevyhovujúce, pretože ekokoža sa vám po pár rokoch intenzívneho používania sedačky začne olupovať a vy tak budete mať viac starostí s touto sedačkou.

Kožené sedačky sú šikovné, vhodné do moderných luxusne zariadených interiérov, kde namiesto klasických kobercov dominujú koberce z kože. Nie sú ale vhodné do domácnosti, kde sú malé deti. Na druhej strane nečistoty sa z nich dajú utrieť ľahšie ako z látkových sedačiek.

Ak potrebujete novú sedačku, vyberajte si jednoznačne látkovú sedačku – zo žinylky, mikrovlákna.

Veľkosť sedacej časti 

Okrem poťahového materiálu si pri výbere kvalitnej sedačky všímajte aj veľkosť sedacej časti. Viacčlenné rodiny ocenia veľké sedačky v tvare U, ktoré ponúkajú dostatok miesta na sedenie. Nie sú ale vhodné do menších obývacích izieb, kde chcú mať rodiny aj veľké obývacie steny + komodu/y.

Farba sedačky

A na záver zohľadňujte farebné prevedenie sedacej súpravy. Najpredávanejšie sú neutrálne farby sedacích súprav, no v niektorých domácnostiach vynikajú aj farebné sedačky – zelené, červené, žlté. Kúpiť si môžete akékoľvek farebné prevedenie, len v prípade farebných musíte myslieť aj na to, aby vám farba sedačky pasovala k farbe stien, k dekoráciám a celkovo k nábytku.

Neutrálne odtiene sedačiek ako sivá, hnedá alebo čierna ľahko skombinujete s akoukoľvek dekoráciou. Stačí vymeniť dekoračné vankúše, vázy, deky, ale sedačka ostane stále tá istá.

Ak chcete kvalitné sedačky, ktoré vám vydržia desaťročia, uprednostňujte slovenských výrobcov sedačiek.

ZDIEĽAŤ