Ako zariadiť domácu kanceláriu

V poslednej dobe je veľmi rozšírená práca z domu. Má mnoho výhod, hlavne tú, že ste pánom svojho času a nikto nad vami nestojí a nehovorí vám, čo máte robiť. Práca doma má však jednu veľkú nevýhodu, nie je pre každého. Ten kto si nevie dobre organizovať svoj čas, dlho nevydrží psychickú záťaž práce z domu.

Práca z domova má ďalšiu výhodu. Nemusíte platiť za prenájom drahé kancelárie a môžete pracovať v pokoji vo svojom byte. Využite preto priestor, ktorý vám váš domov ponúka, a realizujte sa v ňom.

Musíte mať dostatok miesta pri práci

Keď si zariaďujete kanceláriu vo vlastnom byte, musíte dbať na niekoľko faktorov. Napríklad by mal byť stôl postavený blízko zdroja denného svetla. Ak pracujete aj v noci, mala by byť pracovná plocha osvietená kvalitným svetlom.

Dôležitá je tiež veľkosť pracovnej plochy. Mala by byť dostatočne veľká, aby ste na ňu umiestnili počítač alebo notebook a tiež by mala mať priestor pre vypĺňanie dokumentov alebo písanie poznámok. Preto je vhodný pracovný stôl tvaru L alebo U, ktorý má dostatok priestoru. Väčšina stolov je doplnená aj o šuplíkmi, ktoré sa hodia pre uskladnenie potrebných spisov alebo kancelárskych potrieb. Pokiaľ má aj tak málo šuplíkov hodí sa rôzne úložné systémy na kolieskach, ktoré sa dajú umiestniť pod stôl a vy tak budete mať všetko po ruke.

Cítiť sa pohodlne

Pri práci sa musíte cítiť pohodlne a to vám zaručí predovšetkým pohodlná a kvalitná kancelárska stolička. Na trhu je široká škála druhov kancelárskych stoličiek. Mala by byť nastaviteľná, a sedieť vašej veľkosti. Stolička by tiež mala byť dobrou oporou pre chrbát, aby ste sa pri práci nehrbili. Boľavý chrbát vás budú pri práci iba obťažovať.

Nezabudnite tiež čas od času z vašej kancelárie vypadnúť a ísť sa prejsť na čerstvý vzduch a trochu si zašportovať. Načerpáte tak novú silu a energiu aj veľa nápadov.

Výzdoba je základ

Vaša pracovanie miesto je len vaša. Mali by ste sa pri práci cítiť pohodlne a príjemne. Preto si svoj pracovný kútik vyzdobte fotografiami, obrazmi, nástenkou na potrebné informácie a dôležité schôdzky, o knihy, kvety a ďalšie dekorácie, ktoré sú vám milé a budete sa tak cítiť pri práci príjemne. Práca vám tak pôjde od ruky, keď sa budete cítiť fajn.

Ako vymaľovať v pracovni?

Výmalba je veľmi dôležitá, ale je len pár farieb, ktoré vás pri práci povzbudí.

  • Modrá farba – podporuje sústredenie
  • Zelená farba – upokojuje a uvoľňuje unavené oči
  • Hnedá farba – dodáva pocit istoty
  • Biela farba – podporuje fantáziu

Či už zvolíte akúkoľvek farbu alebo kombináciu farieb, urobte to tak, ako sa to páči práve vám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *