Vynikajúci spôsob, ako zachytiť dažďovú vodu

Územie Slovenskej republiky sa vyznačuje vysokým výskytom zrážok. Aj keď sa vám to nemusí zdať, je to tak. V posledných rokoch sú ale letné mesiace extrémne horúce. Nepríjemné horúčavy a extrémne suchá trápia nielen „obyčajných“ ľudí, ale aj majiteľov záhradiek a veľkých fariem. Extrémne výkyvy počasia zasahujú aj nás bežných smrteľníkov – ceny vypestovaných potravín rastú.

 

Ak máte za svojim domom záhradku, o ktorú sa poctivo staráte, aby ste na jeseň mohli zberať úrodu a je vám ľúto, koľko vody potrebujete na zavlažovanie tohto priestoru, máme pre vás riešenie, a to zachytávanie dažďovej vody pomocou nádrží na dažďovú vodu.

 

Plastové sudy nestačia

 

Plastové sudy sú dobrým „spoločníkom“ záhradkárov. Zachytia dažďovú vodu, ale nie až v takom množstve, ako by sme si priali. Kým sa nám zaplní sud dažďovou vodou, tak, či tak budeme musieť používať klasickú vodu z kohútika, aby sme dokázali tak veľký priestor každý deň poliať. Sudy nestačia. Jednoducho potrebujete niečo väčšie, niečo, čo zachytí podstatné väčšie množstvo vody a dokáže ju po dlhšiu dobu uskladniť. A na to budú dobré práve nádrže na dažďovú vodu.

 

Objem nádrží je niekoľkonásobne väčší ako objem sudov

 

Najmenšia nádrž na dažďovú vodu má objem 4000 litrov, čo je v porovnaní s klasickými plastovými sudmi niekoľkonásobne viac. Výhodou týchto nádrží na dažďovú vodu je aj to, že sa nachádzajú pod zemou. Udržiavajú si konštantnú teplotu a chránia vodu pred premnožením škodlivých baktérií. Vodu z tejto nádrže môžete odčerpávať klasickým čerpadlom.

Predajcovia týchto nádrží okrem nádrží ponúkajú žumpy v Prešove, v Košiciach a v iných mestách na Slovensku.

 

Ak chcete ušetriť životné prostredie a nechcete plytvať vodou, využite tú dažďovú a kúpte si betónovú nádrž na dažďovú vodu. Predajcovia týchto nádrží vám ju bez problémov dovezú až k vám na záhradku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *